Turgay Asan - Turgay ve Frekans - KARABASAN

Turgay Asan – Turgay ve Frekans – KARABASAN

Haziran 10, 2018
in Category: Albüm
1 274 13
Sosyal Medyada Paylas

Turgay Asan

Turgay Asan

Turgay Asan

Turgay Asan

Turgay Asan tarafından 1997’de kurulan Turgay ve Frekans ilk albümünü 1999 yılında “DERİN BOŞLUK” ismiyle piyasaya sürdü.
2010 çıkışlı “Karabasan” internette ücretsiz dağıtıldı. Toplam dört çalışmadan oluşan albüm oldukça beğeni kazanan

Turgay Asan

Turgay Asan

bir çalışma oldu.

Turgay Asan kimdir:
Samsun doğumlu … Müzisyenlik hayatı lise yıllarında (gitar-vokal) başladı.

Lise yıllarında oluşturduğu grubuyla çeşitli konserler verdikten sonra 1983′te rock’n roll grubu “Dreams” te gitar çaldı. Ardından hardrock grubu “Paranoid”‘te bas çalmaya başlayan Turgay 1985 yılında vatani görevine başladı. Dönüşünün ardından Vecdi Yücalan , Tuncay Zigaloğlu, İbrahim Cantay ve Tayfun Çubukçu ile “Objektif” grubunun temellerini attılar. Grupta klavye görevini üstlendi. Samsun, Ankara (ODTÜ),İzmir,İstanbul,Bursa,Sinop ve Gerze konserlerinde klavye çaldı. Sonrasında Objektif grubunun İstanbul’a taşınma kararı üzerine gruptan ayrıldı. 1997 yılında Turgay&Frekans grubunu kurdu.1999 yılında Hard’n Heavy ağırlıklı “Derin Boşluk” albümünü çıkardı. Albüm Hammer Müzik etiketiyle piyasaya çıktı.

 

 

İhanet isimli çalışmaya çekilen klip uzun süre listelerdeki yerini korudu. Tv ve Radyo programlarının yanısıra, Samsunda ve Ankara Saklıkent Rock Station festivallerinde konser verdi ( Fest. 1 ve 2.). Fest.1. : Turgay&Frekans (1999) Fest.2. : Turgay (2000) (Kadro:Vokal Turgay Asan, Gitarlar: Emre Hacıoğlu-Savaş Hacıosmanoğlu, Bas: Ömer Demirbağ, Davul : Ali Vardağlı….) Turgay&Frekans’ın 1999 yılında ( Albümün çıkışından 6 ay sonra ) dağılmasının ardından “Turgay” adıyla yeni bir grup oluşturdu. Bu grupla verdiği konserlerden sonra beste çalışmalarına yöneldi. 2004′te “Yollar Uzak” adını verdiği 2. albümünün kayıtlarını tamamladı fakat daha sonra albümü piyasaya sürmekten vazgeçti. 2008′de Turgay Asan -Rockband adıyla konserlerine devam etti. 2010 yılında TURGAY&FREKANS yeniden kuruldu.
Yeni kadroda bas gitara Emre Hacıoğlu, davula ise Ali Vardağlı geldi. Eski kadronun elemanları Serhan Kaptan ve Erdem Gül yine gitarlarda… 2011’de “KARABASAN” isimli dört şarkılık bir albüm çıkardı. Albüm internet ortamından ücretsiz olarak dağıtıldı.

https://facebook.com/turgayasan
https://instagram.com/turgayasan


Sosyal Medyada Paylas
, , ,

1 comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir