Maskara’dan Yeni Video: Yorma

Maskara

MaskaraTürkçe sözlü rock grubu Maskara, yeni videoları “Yorma” yı  05.07.2017 tarihinde tüm online digital platformlarda yayınlandı.

 

 Türkçe sözlü klasik rock müzik tarzında müzik yapan Maskara geçen sene 3.albümleri “Rüyalar ve Masallar” ı ve bu albümden “Şeytan Topuklu Giyer” isimli videosunu yayınlamıştı.

Güçlü melodileriyle harmanlanmış yalın sözleriyle dikkat çeken Maskara , bu sene de “Yorma” isimli parçalarıyla karşımızda. Maskara“ nın parçaları, dinleyicileri 80’lere götürerek farklı bir enerji veriyor. Maskara, yeni albümünde de önceki iki albümün çizgisinin yanı sıra, günümüzün sosyal konuları da içeren şarkılarıyla dikkat çekiyor.

Hatırlanacağı üzere , 2016 yılı albümünün prodüktörlüğünü Serdar Öztop yapmıştı.Albümle ilgili diğer dikkat çekici not ise albüm kapağının ülkemizin önemli ressamlarından Sn.Cemal Erez tarafından çizilmiş olmasıdır.Kendine has anlatım tarzı ve üslubu ile haklı bir yere sahip olan ressam albüm kapağında da sürreal bir tasarım yapmıştır.

Maskara, 2004 yılında Burak Acar ,  Emre Aliefendioğlu , Ahmet Ersin Çelik , Cem Köroğlu  şeklinde kuruldu.2016 yılında gruba bas gitarda Ulaş Kılıç dahil oldu. 2008 yılındaki kendi isimli ilk albümleri yayınlana kadar birçok konser, festival, etkinlikte yer alan grup, bu albümden “Çilekeş”  ve “Kır Zincirlerini” isimli kliplerinin ulusal müzik kanallarında dönmeye başlamasının ardından müzik camiasında isimlerinden sıkça söz ettirmeye başladılar.Grup, 2012 yılında ikinci albümleri 20oniki’yi ve “Sana Bir Ben Lazım” isimli kliplerini müzikseverlerin beğenisine sundu.2016 yılı ise grubu yeni albüm ve yepyeni bir klip ile karşımıza getirmişti.Grubun tüm albüm ve videoları online digital müzik mecralarında yer almaktadır

 

Genel soundunu 80 ler tarzı Türkçe sözlü rock/hard rock olarak tanımlayabileceğimiz grup, geçen süreç içinde tüm ülkede birçok festival, konser gibi etkinliklerinde yer alarak müziğini daha geniş kitlelere duyurmaya çabasını devam ettirmektedir.

 

http://www.maskaramaskara.com/

 

http://www.facebook.com/maskaramaskara

 

Sosyal Medyada Paylas
Share:

Leave a Reply