The Madcap

The Madcap

Grubun biyografisi yazmadan önce önemli bir detayı sizlerle paylaşmak istedim:
The Madcap grubu bu aralar yeni bir single ve video hazırlığı içinde haberiniz olsun…

The Madcap

The Madcap


Grup hakkında:
25 yıl aradan sonra Türkiye’de bir Glam Metal albümü yayınlandı. Uzun saçları, gösterişli kostümleri ve yüksek sahne enerjisiyle The Madcap ilk albümleri “The Madcap Rising”i “Arpej Yapım” etiketiyle Deniz Sayman, İzgi Gültekin ve Alen Konakoğlu prodüktörlüğünde yayınladı. 10 şarkıdan oluşan bu albümden “Rock N’ Roll Revolution”, “Stepped On A Lego”, “Aces In My Hand”, “Put The Blame On Me” ve Türkçe şarkı “3 2 1” e klipler yayınlandı.

The Madcap kurulduğu 2015 yılında TV8’in Rising Star programında yarı finalist oldu. 2016 yılında grup programın 2. sezonu yarı finaline konuk olarak kendi besteleri “Stepped On A Lego” yu klibi çıktığı gün canlı yayında çaldı.

The Madcap dünyaca ünlü Hard Rock Cafe’lerin global bir yarışması olanHard Rock Rising yarışmasında jüri ve seyirci oylarıyla Türkiye 1.si seçildi.

Grup, 2016 yılında Zeytinli Rock Festivali’nde, 2017 yılında Çukurova Rock Festivali, Kuşadası Gençlik Festivali, Zeytinli Rock Festivali ve Milyon Fest Ankara’da sahne aldı.

The Madcap konserlerine ve Türkiye’yi turlamaya devam ediyor. Şu ana kadar Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Eskişehir, Denizli, Kapadokya, Adana, Antalya’da konserler veren ekip,  Nisan 2018’de Ukrayna’nın Kiev ve Lviv şehirlerinde sahnede olacak.

The Madcap
İzgi Gültekin – Vokal
Deniz Sayman – Gitar / Geri Vokal / Klavye
Selçuk Eser – Gitar /Geri Vokal
Doruk Balkaya – Bas Gitar / Geri Vokal
Faruk Şenel – Davul

The Madcap – 3 2 1
The Madcap’ın, Arpej Yapım etiketiyle yayınlanan “The Madcap Rising” albümünde yer alan “3 2 1” isimli şarkının video klibi.

Sosyal Medyada Paylas
  • 1
    Share
Share:

Leave a Reply