Current track

Title

Artist

ROCK & METAL  MUZIK
7/24 Online

ROCK & METAL  MUZIK
7/24 Online

 

Background

Beni Ben Yapan Şarkılar

Written by on 10 Mayıs 2019

Kıraç
Kıraç

Kıraç’ın, beş yıl aradan sonra yayınladığı yeni albümü “Beni Ben Yapan Şarkılar”ın ilk klibi, “Gülpembe”ye geldi! Söz ve müziği Barış Manço ve Ahmet Güvenç’e, düzenlemesi Kıraç’a ait olan şarkının performans görüntülerinden oluşan klibi, Kemal Başbuğ yönetmenliğinde çekildi. Beykoz Kundura Fabrikası’nda 40 kişilik bir ekiple yedi saatte çekilen klipte sanatçıya, konser sahnesinde ve albüm kayıtlarında yer alan müzisyen arkadaşları eşlik etti.

“Gülpembe”de; basgitar Erhan Ertetik, klavyeli çalgılar Nevzat Yılmaz, davul Ersin Gülseli, akustik ve elektrogitar Kıraç tarafından çalındı. Şarkının mix ve mastering’i Arıkan Sırakaya’ya ait.

Kıraç’ın, “The Beatles’ın ‘Yesterday’ şarkısı ne ise, ‘Gülpembe’ odur. ‘Gülpembe’ sadece bir şarkı değil, bir okuldur.” dediği, albümün ilk şarkısı “Gülpembe”nin klibi yayında! Albüm müzik marketlerde ve tüm dijital platformlarda!


Reader's opinions
  1. Sinan Refik M.   On   2 Haziran 2019 at 01:01

    Kıraç’ın bu albümündeki şarkılarda saund sorunu var. Bu kadar çok enstruman ses derinliğini etkilemiş. Bas ve davul saundu neredeyse kaybolmuş gibi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *