Current track

Title

Artist

ROCK & METAL  MUZIK
7/24 Online

ROCK & METAL  MUZIK
7/24 Online

 

Background

Dünya albümünden ikinci video – Aslı Gökyokuş

Written by on 22 Mayıs 2019

Aslı Özyokuş tan 2. video klip

Uzun süren sessizliğini Dünya albümü ile bozan Türk rock müziğinin en güçlü kadın vokallerinden Aslı Gökyokuş; albümünün ikinci video klibini sözleri kendisine, müziği Alen Konakoğlu’na ait olan “Yanmaya Hazırım” adlı parçasına çekti. Gökhan Palas & Yüzdeyüz Film yönetmenliğinde çekilen klipte Aslı Gökyokuş’un kızı “Yaz” ve gitaristi Gökhan Büyükkara’nın oğlu “Tibet”de yer aldı. Yaz ve Tibet iki müzisyenin çocukluğunu canlandırdı. Bolu Göynük’te bulunan Çubuk Gölü’nde çekilen klip, Göynük Belediyesi’nin katkıları ile çekildi. 


Arpej Yapım etiketiyle, Alen Konakoğlu ve Aslı Gökyokuş prodüktörlüğünde hazırlanan albümde, düzenlemelerini Alen Konakoğlu, Selim Öztunç ve Gökhan Büyükkara’nın yaptığı 11’i yeni olmak üzere toplam 16 şarkı bulunuyor. Sanatçının hem şarkı yazarı hem de yorumcu olarak olgunluk dönemi eseri olarak nitelendirilebilecek olan  “Dünya”, hayranlarından da tam not alarak arşivlik bir albüm olarak müzik tarihindeki yerini aldı.


Reader's opinions
  1. Melodi Ata Mehram   On   8 Haziran 2019 at 22:44

    Kırmızı grubunun vokalisti de iyidir mesela. Dağıldı mı bilmem! Zaten bi grup yol almıya başlamışsa dağılması yakın demektir 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *