2021 de dünya çapında rock konserleri olacak mı

Canlı performansların dönüşü için özlenen müzik hayranları aynı soruyu sormaya devam ediyor: Konserlerin geri dönmesi ne zaman güvenli olacak? COVID-19 salgını ile ilgili her şey gibi , cevap karmaşıktır.

Koronavirüsün canlı müziği durdurmasının üzerinden yaklaşık bir yıl geçti ve büyük turların ve festivallerin çoğu Mart 2020’de kapandı .

Bir bulaşıcı hastalık uzmanı ve Başkan Joe Biden’in baş tıbbi danışmanı olan Dr. Anthony Fauci, The New York Times ile yaptığı bir sohbette, “2021 sonbaharında bir ara” konserlere döneceğini tahmin etti. İyimserliği, sonunda sürü bağışıklığına yol açacak olan aşıların artmasından kaynaklanıyordu. “Sonbaharın başından ortasına kadar geldiğimizde, izleyicilerle birlikte sahnede performans sergileyen insanların kendilerini güvende hissetmelerini sağlayabilirsiniz.” Diğerleri zaman çizelgesi konusunda daha da iyimser.

“Önemli ABD / Batı Avrupa pazarlarında, önümüzdeki yaz büyük açık hava şovlarımıza geri döneceğimizi umuyoruz – burada ABD’deki amfi tiyatrolarımız, dünya çapında festivaller. Bu şovları yapabileceğiz. , “Live Nation Başkanı Joe Berchtold , CNBC’den Squawk Alley ile Aralık 2020’de yaptığı konuşmada tahmin etti . CEO’nun görünümü, 2021’de hızlı ilerleme için iyimserliği yansıtıyordu, ancak şimdiye kadar işler tam olarak planlandığı gibi gitmedi.

Konserlerin ne zaman geri dönebileceğine dair herhangi bir tahmin, genel halkı aşılamaya yönelik devam eden çabalara dayanmaktadır. COVID aşısının piyasaya sürülmesi ülke çapında sorunlarla dolu olduğundan, resmin karıştığı yer burasıdır. Eyaletler arz ve teslimat planlarıyla mücadele ederken, normale dönüş için zaman çizelgesi değişir.

Jam Productions’ın CEO’su Jerry Mickelson, Chicago Tribune’e “Sadece birkaç hafta önce, bir yaz müzik sezonu göreceğimizi umuyordum” dedi . “Ancak şu anda aşının yavaş yaygınlaşması nedeniyle şüphelerim var.”

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search