Scorpions, yeni teklisi ile yola deva ediyor.”Peacemaker”

50 yıl, milyonlarca albüm satışı ve çığır açan birkaç rock marşı ile Scorpions , miraslarını kolayca sürdürmeyi seçebilirdi. Ancak Alman hard-rock beşlisi hala ilerlemeye devam ediyor ve yüksek oktanlı yeni single’ı “Peacemaker”, grubun 25 Şubat’ta çıkacak olan 19. albümü Rock Believer’den geliyor .

Yeni parça, Rudolf Schenker ve Matthias Jabs’ın muhteşem, tepinerek nakaratı, hararetli gitar riffleri ve Klaus Meine’nin yükselen vokalleri ile klasik Scorpions. Meine yaptığı açıklamada “aklıma gelen ilk şey kanca hattı, oldu”. ” Barışçı, barışçı / cenazeciyi Bury .’ Sadece bu kelimelerle oynuyordum. Yıkıcı savaşlar ve diğer anlamsız suçlar nedeniyle bu kadar çok insanın COVID’den öldüğü ve ölmeye devam ettiği bir zamanda, bu, müteahhitin fazla mesai yapması gerektiğini hissettiriyor. Pandemiden sonra barışçıl bir dünyada, barışçıların hükmetmesinin zamanı gelecek… Bu bana gerçekten çekici gelen bir görüntü.”

Şarkıyı aşağıdan dinleyebilirsiniz.

Rock Believer , 2015’teki Return to Forever’dan bu yana ilk Scorpions stüdyo albümü olacak . Aynı zamanda , Lemmy Kilmister’ın ölümü ve ardından grubunun dağılmasının ardından 2016 yılında gruba katılan eski Motorhead davulcusu Mikkey Dee’yi ilk kez öne çıkardılar .

Scorpions, albümün büyük bölümünü kendi ana Hanover, Almanya’daki Peppermint Park Studios’ta kaydetti ve mühendis Hans-Martin Buff ile birlikte üretti. Başlangıçta Los Angeles merkezli yapımcı Greg Fidelman’a ( Metallica , Black Sabbath , Slayer ) dokunmayı planlamışlardı , ancak koronavirüs pandemisi planlarını engelledi. UCR’ye konuşan Meine, “Son olarak albümü kaydettiğimiz Peppermint Park’a gelmeden önce birçok temel parçayı ve prodüksiyon vokallerini kendi yerimde yaptım” dedi.
Kaynak: ultimateclassicrock.com

Leave a Comment

  • https://yayin5.radyohizmeti.com/8090/stream
  • TURKROCKFM
  • Radyo