Milyon fest ve Pentagram yorumu 22 Mayıs 2022

Uzun zamandan beri beklediğim bir geceydi. En son pandemi öncesi izlemiştim Pentagram grubunu.

Tek kelimeyle harika çalmışlardı. Müthiş bir performans, harika yorumlar, bomba gibi bir saund kalmıştı kulaklarımda.

Uzun soluklu bir bekleyiş sonrasında nihayet konser günü geldi çattı. İçimde çocuksu bir sevinç;  garip bir heyecan ve sonsuz müzik aşkıyla yola çıktım. Saatler 20.00’ı gösteriyordu. Kapıya doğru yöneldim. Her yer güvenlik elemanlarıyla dolu. Didik didik arıyorlar insanları. Bu durumu biraz abartılı bulduğumu söyleyebilirim.

Bilet satış gişelerine yanaştığımda büyük bir şok yaşadığımı özellikle ifade etmek istiyorum.
Festival davetiyesini 90 TL. ‘ye almıştım. Bir kaç gün önce internette 130 TL. idi. Kapıda ise tam 170 TL. yazıyordu! Ne için, neye göre, hangi açıdan, ne manada, çözemedim…

Festival alanına saat 20.00 civarı gittim. Sahnede Selda Bağcan için hazırlık yapılıyordu. Güzel bir gece ve yine coşkulu bir izleyici kitlesi sahne önünü doldurmuştu. 20-25 dakika sonra Selda Bağcan sahneye çıktı ve başladı döktürmeye. Kırmızı – beyaz bir kıyafet giymişti. Anlamlıydı bizler için. Sahneden 19 Mayıs Gençlik ve Spor bayramımızı kutlamayı ihmal etmedi.

BU ALEMİ GÖREN SENSİN

Saatler 22.30’u gösterdiğinde Pentagram sahnedeydi. Beklentim büyük. Çünkü bir kaç yıl önceki konserin saundu hala kulaklarımdaydı. Hazırdım. Sahne ışıkları söndü, birer birer sahneye çıktılar ve ışıklar yeniden yandığında  ” Bu alemi gören sensin ”  çalmaya başladı.  O an yıkıldım diyebilirim yani. Berbat bir ses sistemi, uğultulu baslar,  cızırtılı gitar sesleri ve çok zor duyulan  bir vokal. İyi değildi. Anlamadan, hakkıyla dinleyemeden bitti şarkı. Ardından sevgili Ogün Sanlısoy çıktı sahneye ilk albümden şarkılar söylemeye başladı sesini duyamadım (dık). Grup iyi çalsa da dış ses berbat durumdaydı. Gökalp Ergen’ de çok iyi icra etti şarkıları ama inanın duymakta çok zorlandım.

İŞİN İLGİNÇ YANI

Işıklar söndü ve Sevgili Murat İlkan anons edildi. Aydınlanan sahne ve “ANATOLYA”
İşin ilginç yanı Murat İlkan sahne aldığında sesler birden yükseldi. Saund daha güzel güzel bir hal aldı. Yani konser başladığından bu yana ilk defa vokal ve gitar duyabildik. Bu durumun nedeni hakkında hiç bir bilgim ve düşüncem yok. 

Neredeyse 2 saate yakın sahnede kaldı Pentagram. Ellerine, seslerine sağlık.
Seneye iyi bir ses sistemi beklentim olduğunu belirtmek istiyorum. Umarım mesaj yerine ulaşır.

RoXeD
23. Mayıs 2022 / Turkrockfm

2 Comments

 • Posted 29 Mayıs 2022 22:55 0Likes
  MercanErk

  Ben eğlendim. Güzeldi. Evet sesler biraz az geliyordu ama biz arkadaşlarla arka tarafa gidip oradan dinledik. İyiydi. Ama Murat İlkan sahneye çıkınca bi aydınlanma oldu sanki seslerde. bay

 • Posted 27 Mayıs 2022 22:57 0Likes
  Nazif

  Evet aynı şeyleri ben de farkettim. Bu sefer biraz sönük geçti. Çok fazla eğlenemedik

Leave a Comment

 • https://yayin5.radyohizmeti.com/8090/stream
 • TURKROCKFM
 • Radyo