“Barış Akarsu Merhaba” filminin ilk fragmanı yayınlandı

Müzik yarışması ile bir anda üne kavuşan ve ne yazık ki elim bir trafik kazası nedeniyle genç yaşta aramızdan ayrılan şarkıcı Barış Akarsu’nun yaşam öyküsünü anlatan ‘Barış Akarsu Merhaba’ filminin ilk fragmanı yayınlandı.

Barış Akarsu’yu İsmail Ege Şaşmaz’ın canlandırdığı filmde, Almila Ada, Şafak Pekdemir, Hüseyin Avni Danyal, Ebru Nil Aydın, Metin Coşkun, Aslıhan Kapanşahin ve Burak Satıbol rol alıyor.

Yönetmenliğini Mert Dikmen’in yaptığı filmin senaryosunu ise Mert Dikmen ve Can Anar yazdı. Filmin müziklerini de Eser Taşkıran ve Mehmet Can Erdoğan hazırladı.

Filmde İsmail Ege Şaşmaz, oyunculuğu kadar sesiyle de adından söz ettirecek.

 
Barış Akarsu filminin ilk fragmanı: 18 Kasım’da sinemalarda

 

SES YARIŞMASI ONUN BÜTÜN HAYATINI DEĞİŞTİRDİ

Amasra’da 29 Haziran 1979’da dünyaya gelen Barış Akarsu’nun hikayesi, müzik yolculuğuna yön veren Ereğli’deki günlerinden, yaşamının dönüm noktasını oluşturan İstanbul’daki ses yarışmasına uzanıyor.

Film, Barış’ın ‘Yalancı Yarim’ dizisi için bulunduğu Bodrum’da noktalanan; tamamlanamayan hayallerine, yarım kalmışlıklarına ışık tutuyor.

Dedesi ile balığa çıkan, tuttukları balıkları ailesiyle keyifle yiyen küçük Barış’ın daha çocuk yaşlarda müziğe olan ilgisi, ailesinin gözünden kaçmaz. Adını da zaten Barış Manço’dan almıştır…

Dedesi, lise mezuniyeti için ona hediye olarak bir gitar bir de çok sevdiği Halikarnas Balıkçısı’nın Aganta Burina Burinata kitabını alır. Ama o hediyeleri vermeye yetmez ömrü…

Barış, ne o kitabı yanından ayırır ne de dede nasihatı olan ve filme de damga vuran o özlü sözü: “Tek bir şey ol, en iyisini ol.”

3 Comments

 • Posted 26 Kasım 2022 13:24 0Likes
  RoXeD

  Filmi izleyenlerin yorumlarını merak ediyoruz. Filmi nasıl buldunuz?

 • Posted 26 Ekim 2022 16:38 0Likes
  Yeşim K

  Filmi izlemeye dayanabilecekmiyim bilmiyorum

 • Posted 26 Ekim 2022 16:36 0Likes
  Yeşim K

  Hüzün… Keşke o kaza olmasaydı. Harika bir insandı. Genç yaşta gitti. Oysa yapacak o kadar çok şeyi vardı ki. Mekanı cennet olsun. Çok özlüyorum.

Leave a Comment

 • https://yayin5.radyohizmeti.com/8090/stream
 • TURKROCKFM
 • Radyo