Anasayfa » Metallica’nın hesabını çaldılar mı! Doğru mu!
metallica
metallica

Metallica’nın hesabını çaldılar mı! Doğru mu!

by RoXeD
205 görünümler

SAHTE HESAP

Sahte hesaplar sosyal medyada çok yaygın ve belli ki ikonik müzisyenler en yaygın hedefler arasında.  Ne yazık ki, James Hetfield te başka bir kurban gibi görünüyor ve hayranlarını bu tür aldatmacalara karşı dikkatli olmaları konusunda kararlı bir şekilde uyarıyor.

Dün (14 Ocak), resmi Metallica Twitter hesabı ateşli solistin “Papa Het bunu okumanı çok isterdi” diye başlayan üçlü resimli bir açıklama yayınladı. Hetfield oradan şunları yazdı:

İnternette benim kimliğimi ele geçirip yanlış bilgi yayan ve diğer insanlara zarar veren kişiler var. Orada sahtekarlar ve yırtıcılar var. Bu benim kontrolüm dışında ama kiminle bağlantı kurmayı seçeceğiniz sizin kontrolünüzde. Lütfen onlarla temasa geçmeden önce sosyal medyaya ve veteriner hekimlere karşı dikkatli olun.

Açık olmak gerekirse…Hiçbir sosyal medya formunda değilim, Facebook, Instagram, vs. Kendini ben olarak gösterdiğini veya gösterdiğini düşündüğün birini takip ediyorsan veya onunla iletişim kuruyorsan…

Ben değilim.

Umarım bu, aldatılmış veya aldatılmakta olan ve bunun hakkında konuşmaktan utananlara yardımcı olur.

Sevgi ve saygılarımla,
James ‘Papa Het’ Hetfield

Gönderinin kendisini aşağıda görebilirsiniz:

Dokunaklı bir şekilde, pek çok Metallica sever, gönderiye yalnızca genel destekle değil, aynı zamanda Hetfield’ın sosyal medyaya geri dönmesi için özel taleplerle yanıt verdi. 

BİR HAYRANI ŞÖYLE YAZMIŞ;  “Seni instagramda görmek isteriz. Seni özledim. Yakında Brezilya’ya geri dön!” bir başkası ise “Instagram’a geri dön Papa Het seni seviyoruz!!!!!!”

Diğer kullanıcılar daha alaycı yanıtlar verdiler (ve anlaşılır bir şekilde).
Özellikle biri şaka yaptı, “Ve ben de James’le bu akşam içki içmek için Turtle Jack’s’de buluşacağımızı düşünüyordum.  ” Benzer şekilde başka bir takipçi de sordu: “Yani bu, Metallica’nın sahne arkası geçişleri için sosyal güvenlik numarama ihtiyacı olmadığı anlamına mı geliyor?”

Hetfield’ın en başta neden Instagram hesabını bıraktığına gelince, Blabbermouth’un Kanada Basını ile Aralık 2016’da yaptığı sohbetin transkripsiyonu bazı bilgiler veriyor:

Etraftaki sosyal medyanın içine çekildim… Havalı olmaya çalışıyordum, havalı olmaya çalışıyordum. Biliyorsunuz, çocuklarım Instagram’da [bu yüzden düşündüm ki], “Bunu denemek istiyorum.” Sadece çocuklarıma havalı bir baba gibi görünmek istedim. Ve sonunda sadece… Bu çok büyük bir zaman emiciydi ve tüm düşündüğüm buydu. “Ah, hey, buradayım. Bir fotoğraf çekip Instagram’a koyabilirim ve birkaç hit alabilirim” ya da her neyse ve birçok takipçi kazanmaya çalışıyorum… Ama bunun iyi bir yanı var – bilirsiniz, aslında tanışabileceğiniz ve sohbet edebileceğiniz insanlar var ve tanışın ve sonra onların kasabasına vardığınızda, “Vay, hey, buradasınız” [gibisiniz]. Ve bir arkadaş edinirsin. Ama çoğu zaman zamanımı alıyordu ve normal hayatı ihmal etmeye başladım. Siber dünyada yaşıyordu ve bana göre değildi.

Bu nedenle – yinelenmesi gerekirse – bir dahaki sefere şüpheli bir şekilde Papa Het (veya başka bir ünlü) kılığına giren birini gördüğünüzde, dolandırıcılıklarını anlamak için temel muhakeme ve mantığı kullanın.

Yapmanız gereken bir diğer şey ise, Metallica’nın 14 Nisan’da kendi plak şirketleri Blackened Recordings aracılığıyla çıkacak olan yeni albümü 72 Seasons’a göz kulak olmak. 27 Nisan’da başlayacak ve 2024 Eylül’ün sonuna kadar devam edecek olan “M72” Dünya Turu için biletleri kontrol ettiğinizden emin olun. Tek günlük bilet bile satın alabilirsiniz !

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum bırakın

Bizler, sitemizde gezinmenizi daha iyi hale getirebilmek için tanımlama bilgilerini kullanıyoruz. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayıyoruz. Teşekkür ederiz. Kabul et

Reklam engelleyici kullanıyorsunuz

Lütfen web sitemiz için tarayıcılarınızdan AdBlocker uzantınızı devre dışı bırakarak bize destek olun.