Anasayfa » Pusula
pusula
pusula

Pusula

by RoXeD
586 görünümler

Mehmet Ali Akın – Solist
Özgür Şirin – Davul
Mustafa Ülke – Bas Gitar
Selim Korkmaz – Gitar
Yunus Emre Tokmak – Gitar / Vokal

Pusula pop-rock türünde beste ve cover çalışmalarıyla sahne alan Muğla’lı bir performans grubudur.

Pusula tüm performans boyunca eğnelir ve eğlendirirken aynı zamanda bulunduğu bölgenin sosyal yaşam alanlarına katma değer yaratmak, stres altında baskı ile harcanan hayatlara gu¨zel bir es verdirmeyi amaçlar.
2008 yılında Mehmet Ali Akın, Özgür Şirin ve Mustafa Ülke tarafından kurulan;  2010 yılında Yunus Emre Tokmak ve Selim Korkmaz’ın katılımıyla son halini alan  grubun ismi ise ekip üyelerinin meslek hayatlarının ortak noktası olan  denizcilikten gelmekte.
Pusula uzun süredir aktif olarak müzik mekanları, festival ve açık alan  konserlerinde sahne alarak özellikle Bodrum gece hayatının en çok tercih edilen grupları arasında yer almıştır.
2017 yılında yayınladıkları “Gel” EPsi ile müzik yolculuğuna başlayan 2019 ‘da  “Rüya” , 2020’de klibiyle kadın cinayetlerine dikkat çeken “Son Şarkım” ,  2022’de “Yaşanmamış Hayatlar” çalışmasının ardından “Boşver Dans Et” ile  enerjisini yükseltiyor ve herkese paslı dünyalarından çıkmaları için sesleniyor.
Canlı performansları ile birlikte sahne çalışmalarını sürdüren Pusula yeni şarkıları ve yeni hikayeleri ile birlikte hazırlanmakta. 

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum bırakın

Bizler, sitemizde gezinmenizi daha iyi hale getirebilmek için tanımlama bilgilerini kullanıyoruz. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayıyoruz. Teşekkür ederiz. Kabul et

Reklam engelleyici kullanıyorsunuz

Lütfen web sitemiz için tarayıcılarınızdan AdBlocker uzantınızı devre dışı bırakarak bize destek olun.