Anasayfa » Kurban grubunun solisti Deniz Yılmaz maddi imkansızlık yüzünden müziği bıraktığını açıkladı
deniz-yilmaz-kurban
deniz-yilmaz-kurban

Kurban grubunun solisti Deniz Yılmaz maddi imkansızlık yüzünden müziği bıraktığını açıkladı

by RoXeD
220 görünümler

Efsane Türkçe rock grubu Kurban’ın solisti Deniz Yılmaz, maddi imkansızlıklar yüzünden müziği bıraktığını açıkladı.

Türkiye’nin ünlü müzik gruplarından biri olan Kurban, ilk olarak 1995 yılında Outside ismiyle kuruldu. Grup, 1997 yılında ismini ‘Kurban’ olarak değiştirdi ve ismini duyurmaya başladı. 2005 yılında dağılıp, 2006’da tekrar bir araya gelen grup, 2017 yılına kadar da aktif olarak müzik yapmaya devam etti.

deniz-yilmaz-kurban

deniz-yilmaz-kurban

ŞARKI ÖNCESİ AYRILIK
2000’li yıllarda gençliğini geçiren birçok vatandaşın sevdiği gruptan geçen aylarda yepyeni bir şarkı geldi. Kurban, geçen aylarda grubun resmi hesaplarından 2018 yılındaki anlaşmazlıklar yüzünden yayınlanmayan ‘Gülümse’ şarkısını yayınladı.

Şarkının yayınlanmasından sonra, grubun tekrar birleşip birleşmeyeceği de hayranlar tarafından merak konusu olmuştu.

Kurban'dan Deniz Yılmaz ile Röportaj | Koray Sarıdoğan · KalemKahveKlavye
Kurban grubu solisti Deniz Yılmaz

MADDİ İMKANSIZLIK YÜZÜNDEN BIRAKTI

Son olarak grubun solisti Deniz Yılmaz, sosyal medyadan hayranları üzen bir açıklamada bulundu.

Yılmaz, Instagram hesabından yaptığı açıklamada maddi imkansızlıklar yüzünden müziği bıraktığını söyledi.

İşte o paylaşım:

Resim

KURBAN KİMDİR

Kurban 1995 yılında Outside adı ile kuruldu. Bu isim altında İngilizce şarkılar çaldılar. 1997 yılında grubun ismini Kurban olarak değiştirdiler ve aynı yıl Roxy Müzik Yarışması’na katılarak 3. oldular. 1999 yılının Ocak ayında ilk albümleri olan Kurban’ı piyasaya sürdüler. 1999 yılında Metallica’nın Ali Sami Yen Stadyumu’nda verdikleri konserde alt grup olarak konser verdiler. Ardından gitaristleri Umut Gökçen’in Amerika Birleşik Devletleri’ne yerleşmesi ile Özgür Kankaynar ile yola devam kararı aldılar. 2000 yılında Fasulye filminin müziğini yaptılar. 1999 Haziran’da çıkan Şebnem Ferah’ın Artık Kısa Cümleler Kuruyorum albümünde 4 parçaya katkı sundular. Deniz Yılmaz albümden “Yorgun” parçasının söz müziklerini ve gitar partisyonlarını çaldı, baterist Burak Gürpınar “Herkes Bilsin İstedim”, “Oyunun Sonu” ve “Nefessiz Kaldım” parçalarında bateri çalmıştır. 2004’te Sert ve 2005’te İnsanlar albümleri ile müzik hayatlarına devam ettiler. Rockİstanbul 2005’te Megadeth’in alt grubu olarak konser verdiler.

Grup Haziran 2005 tarihinde dağıldığını açıkladı. Dağılmanın ardından Deniz Yılmaz Panik isimli grupla, davulcu Burak Gürpınar Athena’yla, basçı Kerem Tüzün Demir Demirkan’la, gitarist Özgür Kankaynar ise Fransa’da So Loud ve birçok grupla sahne aldı. Grubun bir akustik albüm projesi vardı, fakat dağılmaları sonucu bunu gerçekleştiremediler. Kurban 31 Aralık 2006 tarihinde tekrar bir araya geldiklerini açıkladı. Tekrar birleşmelerinin ardından çeşitli şehirlerde konser verdiler. 2007’nin ilk aylarında turneye çıkan Kurban, solist Deniz Yılmaz’ın askere gitmesiyle 25 Şubat’dan sonra 15 aylık bir ara verdi, onun askerden dönüşü ile birlikte konserlerine tekrar başladı. 2009 yılında çeşitli üniversitelerin bahar şenliklerinde bir dizi konser veren grup 2010’da çıkaracakları albümü de tanıttı.

Kurban, Sahip isimli 4. albümünü 23 Mart 2010’da yayımladı. Bu albüm Kurban’ın tekrar bir araya geldikten sonra çıkardığı ilk albümdür. Rock’n Coke 2011’de ana sahnede çaldılar. 30 Ekim 2011’de Van depremi ertesi Küçükçiftlik Park’ta yapılan Van İçin Rock yardım konserinde 40 rock grubu ve müzisyeni ile birlikte yer aldılar. 2012 yılında Usulca adlı tekliyi yayımladılar. 2014 yılında Müslüm Gürses Baba Şarkılar albümünde Felek Bile Ağladı adlı şarkıyı yorumladılar. 2014 sonbaharında Nafile adlı tekliyi, 2015 yılında ise İyi Ol adlı tekliyi yayımladılar. Grup yayımladıkları tekliler sonrasında 2 yıl boyunca çeşitli festival ve Rock Barlarda konser verdikten sonra Solist Deniz Yılmaz’ın müziği bırakması isteği üzerine Kasım 2017 yılında ikinci kez dağıldı. Grubun dağıldığı haberini Burak Gürpınar Twitter üzerinden duyurdu. 2018 Yılında çıkması planlanan Gülümse isimli tekli ise anlaşmazlıklardan ötürü yayımlanamadı.

Odatv.com

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum bırakın

Bizler, sitemizde gezinmenizi daha iyi hale getirebilmek için tanımlama bilgilerini kullanıyoruz. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayıyoruz. Teşekkür ederiz. Kabul et

Reklam engelleyici kullanıyorsunuz

Lütfen web sitemiz için tarayıcılarınızdan AdBlocker uzantınızı devre dışı bırakarak bize destek olun.