Anasayfa » Kronik
kronik
kronik

Kronik

by RoXeD
10 görünümler

1985 yılında Özer Sarısakal (gitar), Özgünay Ünal (bas) ve Fevzi Ilgın (davul) tarafından kurulan grup Pentagram,Metalium,Metafor,Dark Phase,Hazy Hill gibi dönemin efsaneleri ile birlikte Türkiye nin en köklü Thrash Metal topluluklarından biridir.

Aykut Mısırlı (gitar) ve Ertuğrul Karataş ın (vokal) katılmasıyla, ilk konser 10 Haziran 1987 de Harbiye Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu nda verildi.

kronik

kronik

1988 yılında 3 eleman ayrıldı ve kadro Özer Sarısakal (gitar), Fevzi Ilgın (davul), Levent Atılgan (bas-vokal) seklinde trio halini aldı ve çok sayıda konser verdi. 1992 de Endless War adlı ilk albümünü Hades Records tan çıkaran grubun kadrosu Özer Sarısakal (gitar), Ozan Çırak (gitar-vokal), Torab Majlesi (davul), Tolga Soyhan (bas) dan oluşmaktaydı. Thrash/Speed tarzındaki albümde bir intro ile başlayan Death s Sytche, Lie, Soldier, Last Hope, Dance Of Death gibi parçalar özellikle ön plana çıkıyor…Grup hem müziğiyle hem de albüm kapağındaki resme bakıldığında özellikle o dönemde giydiği kıyafetleriyle 80 li yılların Sodom, Destruction, Exodus, Kreator, Anthrax, Metallica, Tankard vb. efsanelerini anımsatıyordu.

1993 Yılıdan itibaren İstanbul’da Heavy Metal ve Trash Metal coverlarından oluşan bir programla çeşitli barlarda çalmaya başlayan grup uzun süre sevenlerini albümsüz bıraktılar. 1993 yılından 1998 e kadar Özer Sarısakal , Torab Majlesi, Burak Sayın, Hakan Şavklı ve Tolga Soyhan’ dan oluşan kadro ile devam ettiler. Bu zaman içinde davul ve bas gitar da çeşitli değişikler olsada genel olarak bu kadro vardı.

1998 yılında grubun solisti Burak Sayın’ın ayrılmasından sonra bir çok yeni solist arayışları olsada bir sonuç alınmadı.

Grup 1999 yılı Eylül ayında sahneye ara verip, albüm kayıtları için stüdyoya girdiğinde kadro yine 3 kişiydi. Özer Sarısakal (gitar-vokal), Torab Majlesi (davul-vokal), Tolga Soyhan (bas). Altyapı kayıtlarının iki ay içinde bitmesinden sonra, uzun bir ara verildi. Vokal kayıtları 2001 Eylül ayında tamamlanan albümün, miksajı, çeşitli aksaklıklar nedeniyle uzun süre gecikti ve Kavga ancak 2004 yılı Mart ayında piyasaya sürülebildi. Sound ile Türkçe sözlü Heavy Metal e kayan Kavga albümü 10 şarkı içeriyordu.

2004 yılının sonlarında Burak Sayın tekrar gruba döndü, Metafor grubun gitaristi ve kurucusu olan Kemal Kut’ un da bas gitara geçmesiyle grup 4 kişi olarak çalışmalarına devam etti.

2006 yılında hızlandırılan albüm çalışması ne yazıkki istenen çalışma performansına ulaşamadı. Ancak 2009 yılı başında kayıtlarına geçilen yeni albüm şu sıralar tamamlanmak üzere. Grubun web sitesinde yeni albüme ait bir amatör klip çalışmasıda bulunmakta.

Grubun şu anki kadrosu ise şöyle

Özer Sarısakal ( Gitar )
Burak Sayın ( Vokal )
Torab Majlesi ( Davul )
Gürol Öz ( Gitar )
Uğur Keçecioğlu ( Bas Gitar )

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum bırakın

Bizler, sitemizde gezinmenizi daha iyi hale getirebilmek için tanımlama bilgilerini kullanıyoruz. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayıyoruz. Teşekkür ederiz. Kabul et

Reklam engelleyici kullanıyorsunuz

Lütfen web sitemiz için tarayıcılarınızdan AdBlocker uzantınızı devre dışı bırakarak bize destek olun.