Megadeth Türkiye konseri 2024 - TURKROCKFM
megadeth
megadeth

Megadeth Türkiye konseri 2024

1 min


80
64 shares, 80 points

Thrash metal efsanesi Megadeth “Crush the World Tour” kapsamında 2024’ün en büyük metal konseri için KüçükÇiftlik Park’ta!

Dave Mustaine önderliğinde dünya çapında milyonlarca dinleyiciye ulaşan ve tüm zamanların en iyi metal albümlerinden biri olarak kabul edilen Rust In Peace’i metal tarihine kazandıran Megadeth her döneminde teknik beceri, karmaşık aranjmanlar ve baş döndürücü gitar sololarıyla dikkat çekti.

megadeth
megadeth

Grubun 2022’de yayımladığı “The Sick, The Dying… And The Dead!” albümü de bu vaatleri yerine getiren kayıtlar içeriyor.
Dave Mustaine hayranlarına şunları söylüyor:

“Bu albüm kolaylıkla Countdown to Extinction ve Rust in Peace arasında yer alabilir. Countdown to Extinction’a alabileceğimiz müzikalitede şarkılar var ve Rust in Peace’in agresifliğini taşıyorlar. Gruplar eskisi gibi baştan sona bir bütün oluşturan albüm çıkarmıyor. Fakat metalde durum farklı. Bu camianın kendini onurlandırmak ve bize özel bir şeye sahip olmak istediğini düşünüyorum. Bizi diğer müziklerden ayıran en önemli özellik çok sıkı çalışmamız, azmimiz ve birbirimize olan sadakatimiz. Dinleyicimiz/seyircimiz de bu topluluğu ayakta tutan kritik bir değere sahip.”

Dave Mustaine 2009 yılında yapılan “En İyi 100 Metal Gitaristi” sıralamasında birinci gösterildi. 13 kere Grammy’ye aday oldu ve 2016’da yayımladığı Dystopia albümüne ismini veren parça “En İyi Metal Performansı” kategorisini kazandı.

Kariyeri boyunca 50 milyondan fazla albüm sattı ve birçoğu platin albüm statüsüne yükseldi. Megadeth başlı başına metal tarihinin en büyük hikayelerinden biri. Üzerine kitaplar yazılan, derin araştırmalar yapılan, müziğin evrimine ışık tutan bir grup.

Adı hiçbir zaman silinmeyecek olan thrash metal efsanesi 2024 yazında İstanbul’a damga vurmaya geliyor.

Megadeth’in 12 Haziran İstanbul konserinde davulda Dirk Verbeuren, bas gitarda James LoMenzo, gitarda Teemu Mäntysaari, gitar/vokalde Dave Mustaine var.

2024’ün en büyük metal konserinde ezbere bilinen ikonik şarkılar Küçük Çiftlik Park enerjisiyle birleşip unutulmaz gecenin birer imzası olacak.


Like it? Share with your friends!

80
64 shares, 80 points

What's Your Reaction?

Beğenmedim Beğenmedim
3
Beğenmedim
kafam karıştı kafam karıştı
3
kafam karıştı
eğlenceli eğlenceli
18
eğlenceli
Beğendim Beğendim
33
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Şaşırdım Şaşırdım
4
Şaşırdım

One Comment

RoXeD

Rock music radio station