Kadirhan Simav’dan çıkış şarkısı: “Tut Elimden” - TURKROCKFM
kadirhan-simavdan-askin-masumiyeti-tut-elimden
kadirhan-simavdan-askin-masumiyeti-tut-elimden

Kadirhan Simav’dan çıkış şarkısı: “Tut Elimden”

2 min


96
93 shares, 96 points

Kadirhan Simav’dan çıkış şarkısı:
“Tut Elimden”

Kırmızı Reçete grubundan tanıdığımız Kadirhan Simav ilk çıkış şarkısı “Tut Elimden”i On Air Music Co. markasıyla yayımladı. Şarkıya Oğuz Sert de eşlik ediyor.

 

Kadirhan Simav şarkı ile ilgili olarak:

“Tut Elimden parçası gündelik koşuşturmalardan ve üzücü tecrübelerden içindeki çocuğun varlığını unutmuş ve o masum çocuğun varlığını aşık olarak tekrar hatırlamış bir yetişkinin hikayesini anlatıyor. Şarkıdaki karakter, o gözleri parlayan çocukla tekrar buluşmanın ve geçmişin masum güzelliklerini aşık olduğu kadının gözlerinde bulmuştur. Karakter, şarkının sözlerinde hayatta mutluluğun içsel bir yolculuk olduğunu anlatır. İçindeki çocukla tekrar bağlantı kurduğunda, yaşamın güzelliklerini yeniden keşfetmiştir. Gözlerine bakmış bir sevgiliyle yaşadığı anların değerini anlar, yaşamın güzelliklerini fark eder. Karakter bu güzelliklerin kendisini her zaman o masum çocukluğunda yaşıyormuş gibi hissettireceğine inanır.

Şarkı, içimizdeki çocuğun yaşamımızı zenginleştiren bir hazine olduğunu vurgular. Karakter, “Tut elimden” diye seslenerek bu güzelliklerin, masumluğun ve o küçük çocuğun her zaman yanında olmasını ister.” açıklamasında bulunuyor.

Kapak çalışmasında da -şarkının ruhuna uygun olarak- müzisyenin çocukluk fotoğrafının kullanıldığı “Tut Elimden”i dijital müzik servislerinden dinleyebilirsiniz:

Spotify I Apple Music I fizy I Muud I Deezer I Youtube Music

YouTube Lyric Kliphttps://youtu.be/FCD1i920_8s

Kadirhan Simav Sosyal Medya:

Instagram: https://www.instagram.com/kadirhansimav_/

Twitter: https://twitter.com/kadirhan_simav

Oğuz Sert Sosyal Medya:

Instagram: https://www.instagram.com/ooguzsrtt/

____________________

Kadirhan Simav Bilgi

Kadirhan Simav, 1999 yılı ağustos ayında doğmuş bir müzisyendir. Müziğe olan ilgisi çocukluğunda ikinci el bir gitar ve klavye ile başlamıştır. Çocukluk yıllarında başlıca Anadolu Rock olmak üzere birçok farklı müzik türünün etkisinde kalması ile müziğini belirli kalıplarla kısıtlamak yerine duyguları içtenlikle yansıtacak en iyi türde dile getirmeyi kendisine daha yakın bulmaktadır. 2019 yılında “Kırmızı Reçete” adlı alternatif rock grubunda vokal ve söz yazarı olarak rol almıştır. Şu an bağımsız bir sanatçı olarak alternatif rock ve bağımsız müzik türünde beste yapmakta, söz yazmakta ve kendi şarkılarını seslendirmektedir. Müziği ile evrensel duyguları yakalamayı hedefleyen bir anlayışa sahiptir. Kendi tarzını yaratırken kişisel deneyimlerin derinliğine odaklanır ve dinleyiciler ile samimi bir bağ kurmayı amaçlar.

______

Oğuz Sert Bilgi

Ankara, Türkiye merkezli bir besteci, prodüktör, multi-enstrümantalist olarak faaliyet göstermektedir. İlgilendiği tarzlar arasında progresif rock, progresif metal, bağımsız müzik, alternatif rock, Fransız pop ve elektronik müzik bulunmaktadır. Hayatında yaşadığı olayları, geçirdiği dönemleri, hikayesini yazdığı kurgusal ögeleri; derin anlamlar taşıyan konsept anlatımlar içerisinde müzik kariyerine aktaran müzisyen, farklı müzik türlerini değişik sanatsal açılardan bir araya getirerek özgün bir müzik yaratmaktadır. Ayrıca, diğer müzisyenler ve gruplarla birlikte ortak çalışmalarda bulunarak; kayıt, prodüksiyon ve düzenleme konularında da uğraş vermektedir. Müziği bir füzyon sanatı olarak görmektedir.


Like it? Share with your friends!

96
93 shares, 96 points

What's Your Reaction?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
kafam karıştı kafam karıştı
0
kafam karıştı
eğlenceli eğlenceli
0
eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım

0 Comments

RoXeD

Rock music radio station