Rock müzik severler için eskilerden 25 albüm önerisi - TURKROCKFM
metallica
metallica

Rock müzik severler için eskilerden 25 albüm önerisi

3 min


94
88 shares, 94 points

Rock müzik severler için 25 albüm önerisi…

Bu güne kadar rock müzik tarihinde pek çok ikonik albüm yayınlandı.
Pek çoğu severek dinlendi ve hala dinlenmekte.
Eğer gözden kaçırdıysanız yada dinlemediyseniz işte size 25 öneri.

beatles
beatles

1- The Beatles – Abbey Road (1969) Bu albüm, The Beatles’ın en iyi albümlerinden biri olarak kabul edilir ve grup dağılmadan önce yayınlanan son stüdyo albümüdür.

2- Pink Floyd – The Dark Side of the Moon (1973) Bu albüm, Pink Floyd’un en tanınmış ve en çok satan albümlerinden biridir. Progressive rock türünün en önde gelen örneklerinden biri olarak kabul edilir.

3- Led Zeppelin – IV (1971) Led Zeppelin’in en iyi albümlerinden biri olarak kabul edilir ve “Stairway to Heaven” gibi birçok klasik rock parçasına ev sahipliği yapar.

4- The Rolling Stones – Exile on Main St. (1972) Bu albüm, The Rolling Stones’un en iyi albümlerinden biri olarak kabul edilir ve blues, rock ve country müziklerinin karışımı olarak tarif edilir.

5- Jimi Hendrix – Are You Experienced (1967) Bu albüm, Jimi Hendrix’in en iyi albümlerinden biri olarak kabul edilir ve onun gitar becerilerini sergileyen birçok klasik parça içerir.

6- AC/DC – Back in Black (1980) Bu albüm, AC/DC’nin en tanınmış ve en çok satan albümlerinden biridir ve hard rock türünde bir klasiktir.

7- Nirvana – Nevermind (1991) Bu albüm, grunge müziğinin öncüleri Nirvana’nın en ünlü albümüdür ve “Smells Like Teen Spirit” gibi birçok hit parça içerir.

8- Metallica – Master of Puppets (1986) Bu albüm, heavy metal türünün en önemli albümlerinden biridir ve Metallica’nın en ünlü eserlerinden biridir.

9- Guns N’ Roses – Appetite for Destruction (1987) Bu albüm, Guns N’ Roses’un en ünlü albümüdür ve “Welcome to the Jungle” ve “Sweet Child o’ Mine” gibi hit parçalar içerir.

Freddie_Mercury
Freddie_Mercury

10- Queen – A Night at the Opera (1975) Bu albüm, Queen’in en iyi albümlerinden biri olarak kabul edilir ve “Bohemian Rhapsody” gibi unutulmaz parçalar içerir.

11- The Who – Who’s Next (1971) Bu albüm, The Who’nun en iyi albümlerinden biridir ve “Baba O’Riley” ve “Won’t Get Fooled Again” gibi klasik parçalar içerir.

12- Black Sabbath – Paranoid (1970) Bu albüm, heavy metal türünün öncüsü Black Sabbath’ın en ünlü albümlerinden biridir ve “Iron Man” ve “War Pigs” gibi hit parçalar içerir.

13- Bruce Springsteen – Born to Run (1975) Bu albüm, Bruce Springsteen’in en ikonik albümlerinden biridir ve Amerikan rock müziğinin en önemli eserlerinden biridir.

14- The Doors – The Doors (1967) Bu albüm, The Doors’un en iyi albümlerinden biridir ve Jim Morrison’un vokal performansı ile dikkat çeker.

15- David Bowie – The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars (1972) Bu albüm, David Bowie’nin en iyi albümlerinden biridir ve kendi yarattığı Ziggy Stardust karakteri etrafında şekillenir.

16- Radiohead – OK Computer (1997) Bu albüm, Radiohead’in en ünlü albümlerinden biridir ve alternatif rock müziğinin önemli eserlerinden biridir.

17- The Clash – London Calling (1979) Bu albüm, punk rock türünün önemli eserlerinden biridir ve The Clash’in en iyi albümlerinden biridir.

18- U2 – The Joshua Tree (1987) Bu albüm, U2’nun en ünlü albümlerinden biridir ve “With or Without You” ve “Where the Streets Have No Name” gibi hit parçalar içerir.

19- The Jimi Hendrix Experience – Electric Ladyland (1968) Bu albüm, Jimi Hendrix’in en iyi albümlerinden biridir ve psychedelic rock müziğinin önde gelen örneklerinden biridir.

20- The Velvet Underground & Nico – The Velvet Underground & Nico (1967) Bu albüm, The Velvet Underground’un ilk albümüdür ve alternatif rock müziğinin öncülerinden biri olarak kabul edilir.

21- Fleetwood Mac – Rumours (1977) Bu albüm, Fleetwood Mac’in en ünlü albümlerinden biridir ve “Dreams” ve “Go Your Own Way” gibi hit parçalar içerir.

22- Pearl Jam – Ten (1991) Bu albüm, grunge müziğinin önde gelen gruplarından biri olan Pearl Jam’in en ünlü albümlerinden biridir.

23- The Smashing Pumpkins – Siamese Dream (1993) Bu albüm, alternatif rock türünün en önemli albümlerinden biridir ve “Today” ve “Cherub Rock” gibi hit parçalar içerir.

24- Bruce Springsteen – Darkness on the Edge of Town (1978) Bu albüm, Bruce Springsteen’in en iyi albümlerinden biridir ve Amerikan rock müziğinin önemli eserlerinden biridir.

25- Creedence Clearwater Revival – Cosmo’s Factory (1970) Bu albüm, Creedence Clearwater Revival’ın en iyi albümlerinden biridir ve “Travelin’ Band” ve “Lookin’ Out My Back Door” gibi hit parçalar içerir.


Like it? Share with your friends!

94
88 shares, 94 points

What's Your Reaction?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
kafam karıştı kafam karıştı
1
kafam karıştı
eğlenceli eğlenceli
4
eğlenceli
Beğendim Beğendim
8
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım

0 Comments

RoXeD

Rock music radio station